ما توي اين مطلب سوالات متداول درباره مدفوع سگ که امکان داره براي هر کسي که سگ داره پيش بياد رو همراه با پاسخ  جمع آوري کرديم.

با ايران چاوچاو همراه باشين.

اگه توي مدفوع سگم خون ديدم چيکار کنم؟

اول از همه خونسردي خودتون رو حفظ کنيد. خون تازه مي‌تونه نشونه‌اي از پارگي جزيي مقعدي سگتون باشه.

سعي کنيد ببينيد مي‌تونيد جاي پارگي رو پيدا کنيد يا نه.

حتما با يه نمونه تازه از مدفوع سگتون به دامپزشک مراجعه کنين.

اسهال خوني مي‌تونه نشونه‌اي از يه بيماري خيلي جدي توي سگ‌ها به اسم پارواويروس باشه.

اگه سگتون رو به موقع واکسينه کردين نگراني چنداني از اين بابت نداشته باشيد. چون حتي در صورت ابتلا، علائم بيماري خيلي خفيف مي‌شن.

چرا سگ من مدفوع مي‌خوره؟

حقيقت ماجرا اينه که هنوز مشخص نيست که چرا بعضي از سگ‌ها دوست دارن اينکارو بکنن ولي ظاهرا بو و مزه‌ي مدفوع براشون آزار دهنده نيست.

چطور نگذارم سگم مدفوع خودشو بخوره؟

اينکار به کمي آزمون و خطا احتياج داره ولي بهترين گزينه اينه که هرچه سريعتر مدفوعش رو از زمين جمع کنين و يا از اسپري‌هاي دور کننده مخصوصي که ميتونين روي مدفوع بزنيد، استفاده کنيد.

علاوه بر اين مثل تموم آموزش‌هاي ديگه‌اي که به سگتون مي‌دين بايد کمي جديت به خرج بدين و ازش بخوايد که اينکار رو نکنه.

اگه مشکل سگتون جديه مي‌تونين از مربي سگ هم کمک بگيرين.

اگر سگتون رو درست تربيت کرده باشيد فرمان “نه” و “نکن” رو بلده و ميتونين تا به سمت مدفوعش رفت اين دوتا فرمان رو بهش بگيد و بهش تشويقي بديد.

چرا سگ من باسنش رو روي زمين مي‌کشه؟

اينکه سگتون باسنش رو به زمين بماله مي‌تونه به خاطر سفت شدن مدفوعش باشه.

سفت شدن مدفوعش باعث مي‌شه نتونه به راحتي کارشو انجام بده و مجبور باشه براي اينکار از زمين و زمان کمک بگيره.

اما اين ماجرا مي‌تونه دلايل جدي‌تري هم داشته باشه.

پس اگر اينکار براي سگتون به يه عادت هميشگي تبديل شده، خوبه که با دامپزشک در موردش صحبت کنيد چون ممکنه غدد مقعدي سگتون دچار مشکل باشن.

خدمات اصلي ايران چاوچاو:

فروش سگ پامرانين

فروش سگ چاوچاو

دليل اسهال گرفتن سگم بعد از تغيير غذاش چيه؟

خب همونطوري که معده و دستگاه گوارش ما به زمان نياز داره تا با غذاهاي جديد کنار بياد، دستگاه گوارش سگتون هم ممکنه در هضم غذاي جديدي که براش تهيه کرديد دچار مشکل بشه.

به همين خاطر خوبه که تغيير غذاش به صورت آهسته و در طي دوره‌اي هفت الي ده روزه اتفاق بيوفته.

به اين ترتيب که هر روز مقدار کمي از غذاي جديد رو به حجم غذاش اضافه کنين و به همون ميزان از غذاي قديميش کم کنين.

چرا بايد مدفوع سگم رو از روي زمين جمع کنم؟

در مورد اهميت جمع کردن مدفوع سگ از روي زمين کمتر صحبت مي‌شه.

ولي يادمون باشه نگهداري از يه حيوون با تمام خوبي‌هاش سختي‌هايي هم داره و لازمه که در برابر سختي‌هاش صبور و مسئوليت‌پذير باشيم.

سوالات متداول درباره مدفوع سگ

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مدفوع ,سگتون ,زمين ,باشه ,کنيد ,کنين ,متداول درباره ,درباره مدفوع ,تغيير غذاش ,دستگاه گوارش ,دچار مشکل ,متداول درباره مدفوع ,سوالات متداول درباره
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فرشته باد بهترینها بهین دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. morvarid طرح توجيهي کلبه کیاوش راهنماي سفر و گردشگري طراحی سایت، سئو، تبلیغات در گوگل تحصیل در استرالیا